Περιγραφή
Συλλέγεται από την οικογένεια μελισσοκόμων Ουρανός στην Άρτα, αυτό το μέλι υφίσταται μια σχολαστική διαδικασία στην κυψέλη, εμπλουτισμένο με ένζυμα και βιταμίνες μέσω παρατεταμένης ανταλλαγής.
Η πυκνή του υφή, το αλμυρό άρωμα και η βαθιά μαύρη καραμελέ απόχρωση μαρτυρούν τον εξαιρετικό του πλούτο σε αντιοξειδωτικά. Παρόμοιο με το μέλι Manuka αλλά σεβαστό για τα δικά του παρθένα χαρακτηριστικά.