Περιγραφή
Ελληνικό τσάι από τον Όλυμπο συν Μέλισσα
Το ελληνικό τσάι του βουνού (Sideritis scardica) είναι αναγνωρισμένο για τις αντιμικροβιακές, αντιφλεγμονώδεις και αντιοξειδωτικές του ιδιότητες, γνωστές από την αρχαία Ελλάδα και επιστημονικά αποδεδειγμένο σήμερα, συμβάλλοντας στην αναζωογόνηση του οργανισμού.
Το βάλσαμο λεμονιού (Melissa officinalis) είναι αναγνωρισμένο για τη συμβολή του στη χαλάρωση και τη μείωση του άγχους, ιδιότητες γνωστές από την αρχαία Ελλάδα και επιστημονικά αποδεδειγμένες σήμερα.